Lajme

Zemrat mal/ Francezi 18-vjeçar po studion gjuhën shqipe: I dua shumë Shqipëtarët

Studenti 18 vjeçar nga Franca, Arnaud Boutin në një intervistë për Telegrafi.com me gazetaren Jehona Hulaj, ka folur rreth studimit të gjuhës shqipe dhe marrëdhënieve ndërkombëtare në universitetin Inalco të Parisit.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive
Boutin ka treguar se dëshira e tij për të studiuar gjuhën shqipe kishte ardhur qysh në moshën e adoleshencës.

“Kur isha 15 vjeçar kisha një mik që quhej Alban dhe në kohën e adoleshencës të gjithë jemi kureshtar dhe e zbulova Shqipërinë peizazhet e bukura të Shqipërisë dhe Kosovën pastaj, dhe vendosa që të studioj gjuhën shqipe. Tash janë në vitin e dytë të studimeve. Profesorët që ligjërojnë janë shqiptar dhe shumica vijnë nga Shkodra.”, tha Boutin.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Comment here