Lajme

I fitoi 1 milionë dollar, 53 vjeçarja thotë se nuk e ka ndërmend ta lërë punën

Karen Dakin, 53 vjeç, nga Nacton, fituesja e lotarisë 1 milionëshe, ka punuar gjatë gjithë pandemisë duke u kujdesur për fëmijët e punëtorëve kryesorë, duke pohuar kështu se nuk e ka në plan të linte punën që bënte.

“Unë nuk kam ndërmend të lë punën time, e dua atë çfarë bëjë, i dua fëmijët dhe shkollën”, tha ajo Dakin tha se nëse numrat do përputheshin, kjo do e bënte të mundur që ajo dhe familja e saj të blinin një shtëpi.

Tutje ajo rrëfeu se numrat me fat të saj dhe ata të cilët ajo i kishte përdorur çdo herë, kishin të bëjnë me datën dhe kohën e lindjes së djalit të saj Callum.

“Kur telefonova në linjën e Lotarisë Kombëtare, më kujtohet burri në anën tjetër të telefonit duke thënë, ‘rri e qetë’, duke pritur lajmin që do të na ndryshonte jetën.

Comment here