Lajme

LAJMI I FUNDIT/ Ibrahimoviç jep deklaratë: Kosova nuk është Serbi! Ja cfarë tha tutje që po “cmend” Serbët…

Zlatan Ibrahimovic e ka pohuar me gojën plot në një televizion suedez: “Kosova nuk është Serbi!”.

Sipas yllit të PSG-së dhe të kombëtares suedeze, i cili ka origjinë boshnjake, “të thuash Kosova është serbe është si të thuash nëna ime është e virgjër”. Në këtë mënyrë, futbollisti i shquar përqesh obsesionin serb.Ai e bëri këtë koment i pyetur për të komentuar për ngjarjet në Beograd.

Comment here