Lajme

Pasi pandemis po i vjen fudni Bill Gates blen jahtin super luks

Njeriu i dytë më i pasur në botë ka blerë vetë superjahtin e së ardhmes që mundësohet tërësisht nga hidrogjeni i lëngshëm, domethënë emisioni i tij i vetëm është uji.

Bill Gates besohet të ketë paguar 645 milion dollarë në mënyrë që të blinte Aqua , planet e së cilës u zbuluan që prej vitit të kaluar kaluar.

Ky superjaht është i gjatë 113 metra dhe përfshin pesë kuverta të plota me hapësirë për 14 të ftuar, 31 anëtarë të ekuipazhit, një palestër, studio për yoga, dhomë të bukurisë, sallon bukurie dhe pishinë në kuvertën e saj të pasme.

Comment here