Lajme

Rron Gjinovci: Nëse shkojmë në zgjedhje, VV i merr 89 ose 100 deputetë

Aktivisti Rron Gjinovci, thotë se nëse ndryshohet ligji dhe diasporës i mundësohet me votu nëpër ambasada, zgjedhet presidentja, përcjellë Gazeta Blic.

Mirëpo, siç thotë ai, nëse një gjë e tillë nuk bëhet, atëherë Lëvizja Vetëvendosje, i merr 89 deputetë ose ndoshta 100.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Nëse ndryshohet ligji dhe diasporës i mundësohet me votu nëpër ambasada, zgjedhet presidentja. Ose, VV i merr 89 mandate… a noshta 100 a”, ka shkruar Gjinovci.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Comment here