Lajme

Humb 55 kg, por ja çka i shpëton jetën! (Foto)

Nikola vuajti nga një çrregullim fizik që pothuajse e vrau. Ajo u fokusua në diçka të re: ushtrimet fizike. Tani, jeta e saj ka ndërruar plotësisht, nga një anoreksike është kthyer në kampione bodubuilder.
24 vjeçarja Nikola King ka përjetuar një transformim pas gjashtë viteve problemi me trupin e saj, transmeton lajmi.net
Në moshën 16 vjeçare, Nikola filloi të jetë e vetëdijshme për imazhin e saj. Pavarësisht faktit se ajo kishte qenë gjithmonë e hollë, ajo ka pasur oreks të shëndetshëm, dhe kështu u obsesionua me kontrollin e marrjes së kalorive.

Kjo çoi në zbritjen e peshës së saj, duke e bërë anorekse të tmerrshme, transmeton lajmi.net
Ajo ushtroi tepër për të djegur çdo kalori që konsumonte.

Për tre javë, ajo nuk pinte ujë fare. Kështu, ajo ra në peshën 25 kg, kështu që filloi të ketë probleme serioze shëndetësore.
U pranua në njësinë e kujdesit intensiv, qëndroi goxha kohë.

Comment here