Lajme

Mogli i kohëve moderne. Njihuni me historinë e vogëlushes që jetonte me majmunët (Foto)

Nga libri i xhunglës në realitet. Policia indiane ka gjetur në një pyll në Uttar Pradesh, një vajzë rreth 8 vjeçe, e cila jetonte si personazhi i filmave për fëmijë Mogli, në pyll me kafshët.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Vogëlushja e cila ishte “adoptuar” nga një grup majmunësh, u çua në spital për të verifikuar gjendjen e saj.
Kur panë policinë, majmunët dhe vajza nisën që të bërtisnin me qëllim që t’i trembnin. Por pavarësisht rezistencës të së voglës, inspektori Suresh Yadav arriti me shumë durim, që ta marrë me vete, duke e larguar nga pylli.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Agjencia e lajmeve ‘Ani’, raporton se zbulimi është bërë pak më shumë se një muaj më parë, nga patrulla e punonjësve të ruajtjes së pasurisë natyrore në Katarniaghat, ku vogëlushja u gjet krejtësisht e zhveshur mes majmunëve.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Comment here