Lajme

Halil Matoshi qorton presidenten Osmani: “Lej kopallat, dil e lyp vaksína”

Zyrari i AAK-së dhe ish gazetari i njohur kosovar, Halil Matoshi ka kritikuar veprimtarinë e presidentes Vjosa Osmani në ditën e parë të saj të punës.
Osmani-Sadriu priti në vizitën e parë zyrtare sportisten Majlinda Kelmendi duke kritikuar politikën dhe diplomacinë për mos-sukseset në raport me sukseset në sport.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Po ashtu, znj. Osmani Sadriu ka qenë edhe në një vizitë te autoritetet shëndetësore që po merren me menaxhimin e situatës shëndetësore pas pandemisë.
Ai ka përmendur edhe presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, i cili thoshte që “Për lirinë e popullit tim jam në gjendje me marrë një shkop e me dalë nëpër botë, tek të mëdhenjtë…”Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Comment here