Lajme

Ndërroi jetë sot/ Legjenda DMX, momenti kur reperi ia merrte valles shqiptare në virin 2013 (video)

Reperi Earl Simons, i njohur me emrin e artit, DMX, humbi jetën ditën e sotme në moshën 50-vjeçare. Reperi ndodhej në gjendje kome pasi pësoi një sulm në zemër një javë më parë. Jashtë spitalit u mblodhën shumë përkrahës të tij, duke u lutur për të dhe duke mbajtur krahët në formën e një X.Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Artisti ka mbajtur një koncert në Kosovë në vitin 2013 dhe madje në një video të shpërndarë në rrjete sociale ai shihet duke Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjetvallëzuar nën ritmet e këngës shqipe. Reperi lëshoi ​​disa albume përgjatë viteve, duke përfshirë “Grand Champ” (2003) dhe “Undisputed” (2012).Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Comment here