Lajme

Historia e 23-vjeçares që humbi 47 kg pa shkuar tek asnjë dietolog: Ia dola, askush nuk mund të tallet tani me mua

Historia e 23-vjeçares që humbi 47 kg pa shkuar tek asnjë dietolog: Ia dola, askush nuk mund të tallet tani me mua

Disa kilogramë më shumë të fituar gjatë festave të fundvitit, pantallona dhe këmisha që nuk ju mbërthen si më parë, pa harruar edhe provën e kostumit të banjës…e dimë, të gjithë ndihemi nën presion kur bëhet fjalë për peshën. Mirëpo kur kjo e fundit kthehet në një rrezik për shëndetin, duhet shumë vullnet dhe forcë brenda vetes për t’ia dalë mbanë.

Në rastin e Giulia Sirchia-s, mbipesha ishte gjithashtu një arsye për të rënë pre e bullizmit, sidomos gjatë viteve të shkollës së mesme. Vajza italiane kujton se filloi të shtonte peshë sidomos pas moshës 15-vjeçare, periudhë në të cilën filloi të abuzonte me ushqimin dhe të mos merrej me aktivitet fizik.shtype rekl,am dhe shiko vide,on

Comment here