Lajme

Të gjitha gratë shqiptare i kanë në kuzhinë këto përbërës/ I përdoni këtë mënyrë dhe do i largoni rrudhat nga qafa

Qafa duhet të ketë vëmendjen e duhur po aq sa edhe pjesa tjetër e trupit, duke e pastruar dhe hidratuar çdo ditë, pasi ajo kërkon vëmendje të veçantë, njëlloj si lëkura e fytyrës. Të njëjtat trajtime që i bëni fytyrës, duhet t’ia bëni edhe qafës.
6 mënyra si të hiqni rrudhat në qafë thjesht fare! – Bota Sot
Pastrim i thelluar (scrub) çdo javë..…Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamje

Hapi i parë për ta mbajtur lëkurën të butë dhe qafën të bukur është pastrimi (scrub) i rregullt. Rekomandohet të bëni pastrim një herë në javë, pasi duke e bërë më shpesh mund të ir.rit.ohet lëkura, veçanërisht nëqoftëse ajo është e thatë ose delikate. Për të hequr qelizat e vd. ekura të lëkurës, përdorni një nga produktet e mëposhtme ose një kombinim të këtyre: sodë buke, sheqer, kripë deti.…Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamje

Përzieni këto përbërës me pak vaj bajameje apo xhel nga aloe vera dhe masazhoni lehtë zonën. Bëjeni atë butë, pa shtypur, duke krijuar rrathë nga gjoksi në mjekër. Më pas, e shpëlani me ujë të ftohtë për të mbyllur poret dhe lyeni zonën me një krem zbutës.
E pastroni në thellësi: Si të pastroni lëkurën e qafës në thellësi? Maska me argjilë është një zgjidhje shumë e mirë, si dhe në rast se keni fytyrë të yndyrshme ose të kombinuar mund ta aplikoni në fytyrë dhe qafë.

Comment here