Lajme

Është nxjerrë në shitje ishulli privat i Pablo Escobar

Ishulli privat Saddleback Cay në Exuma, Bahama, i cili është përdorur për të promovuar festivalin Fyre, i njohur si ahengu më i madh që kurrë nuk ka ndodhur, shitet për 12 milionë dollarë.
Ai mbahet mend për nga bukuritë natyrore, por edhe supermodelet e tilla si Bella Hadid dhe Kendall Jenner, të cilat promovuan spotet e tyre.
Ishulli ka qenë në pronësi edhe të narko-dilerit Pablo Escobar dhe besohet se është përdorur në rrugën e tij të trafikimit. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

Ndonëse festivali ishte një mashtrim absolut, ishulli nuk mund të thuhet të jetë i njëjtë.
Ishull privat me mbi 14.000 metra katrore ka shtatë plazhe të mrekullueshme, shtëpinë kryesore dhe disa kasolle të vogël, dhe krenohet me peizazhet më të mira në botë.

Comment here