Lajme

Ku Ishin Hashim Thaçi Kadri Veseli Dhe Sami Lushtaku Kur Adem Jashari U ‘Rrethua’ Nga Serbët

Ku Ishin Hashim Thaçi Kadri Veseli Dhe Sami Lushtaku Kur Adem Jashari U ‘Rrethua’ Nga Serbët

LEXONI ME POSHTE!

Ku ishin Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Sami Lushtaku, kur Adem Jashari u ‘rrethua’ nga Serbët ?!…Para 23 vite, Adem Jashari me familjen e tij, vëllain Hamzën dhe të tjerët l.uft oi për tre ditë me u sht ri.në e Millosheviqit. Dhe padyshim, rënia e tyre shënoi fillimin e fundit të Serbisë në Kosovë. Historia e re e Kosovës lidhet pashmangshëm me emra të shumtë, ndër më të dalluarit padyshim janë Adem Jashari dhe Ibrahim Rugova. Njëri me pu.shkë e tjetri me penë, bënë të mundur e realizimin ëndrrës shekullore për liri dhe pa,varësi.Shtyp reklamen per ti pare video/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Comment here