Lajme

E kam perzen Nanen nga shtepija,Ajo nuk i ndihmojke gruas time,Nusja nuk mujke edhe buken edhe mu kujdes per vajzen ton…

E kam perzen Nanen nga shtepija,Ajo nuk i ndihmojke gruas time,Nusja nuk mujke edhe buken edhe mu kujdes per vajzen ton…-Mirmrama kam shum dhimbje derisa po e filloj me e shkrujt ket historin time.Kurr se kisha besu se me vjen dita me e qit Nanen prej shpis e un me jetu veq me nusen e me fmi tem….(vazhdon historia me poshte…)

Tash qe koha e ftoft po mdhem zemra shum per Nannen po nuk po kam se qysh me ja ba ose me hup familjen tem me gru e me fmi e mu bashku me Nanen ose ne te kunderten ndryshe skam mundsi.Nana jem kurr ska dit me midhnu me ka rrit me kushte te veshtira e me shum mundime,taman si gjdo Nan shqiptare ne ato vitet e athershit. Un i kam 38 vjet edhe kam qen per disa vite ne gurbet,por u dasht e u kthy se baba nderroj jet e nana met veq me motren.Kur u ktheva me thojke Nana djali jem martohu se nuk po du me shku per boten tjeter pa e pa se e ke kriju familjen tende.Edhe ashtu u bo Nana kqyrke nuse per mu derisa ma gjeti njanen,dola u njoftova i thash Nan ajo mu dok e mir nese tpelqen edhe ty po e marim qita.Tha po djali jem mere se u doke e mir e urt e sinqert. Ashtu edhe ndodhi,per disa muj u kryn fejesa dhe martesa.Niher gjithqka filloj per mire,deri mas 2 muje martes fjalt e para acaruese i paten Nusja me motren tem.Aty nderhyjta un ju kom then te dyjave mos me…(vazhdon historia me poshte…)

Comment here