Lajme

Stuhia e fuqishme godet Kinën, publikohen pamjet kur era rrotullon avionin

Të paktën 11 persona humbën jetën dhe 102 u raportuan të lënduar si pasojë e një stuhie që goditi Kinën lindore.
Sipas BBC, persona e vdekur thuhet seranë në lumin Yangtze ose u goditën nga rënia e pemëve dhe rënia e shtyllave të energjisë.
11 personat e vdekur ishin në një anije peshkimi që u përmbys. Dy persona u shpëtuan, por nëntë të tjerë janë ende të zhdukur.
Një video tjetër tregon një avion të madh pasagjerësh që rrotullohet nga erërat, derisa qëndron i parkuar në pistën e aeroportit të qytetitShtyp reklamen per ti pare video/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Comment here