Lajme

Unë jetoja në Tibet dhe mësova një kurë për rigjenerimin e qelizave dhe çrrënjosjen e sëmundjes

Unë jetoja në Tibet dhe mësova një kurë për rigjenerimin e qelizave dhe çrrënjosjen e sëmundjes
Dr. Vostokov jetoi në një manastir: Kjo recetë rigjeneron qelizat dhe kuron sëmundje të ndryshme
Dr. Viktor Vostokov, fitoterapist, në shfaqjen për shërimin natyror në televizionin rus zbuloi recetën për të bërë çaj tibetian që rigjeneron qelizat në trup, zgjat rininë dhe ruan shëndetin e përgjithshëm të njeriut:
“. Unë u trajnova në manastiret e Tibetit për njëzet vjet. Kam jetuar atje, në Mongoli, në Indi, në Nepal, Laos в kam studiuar sekretet e mjekësisë tibetiane … ”
Këtu është një recet që zgjat jetën dhe mban rininë:
PERBRRESIT E NEVOJSHM:

100 g kamomil
100 g barishte
100 g amortelle (Gnaphalium uliginosum)

100 g sythe thupër
100 g gjethe të luleshtrydheve të egra
* Të gjithë përbërësit mund t’i blini nga Farmacia Herbal

PERGATITJA:

Përziejini mirë të gjitha barishtet. Merrni dy lugë nga përzierja dhe hidhni sipër tyre gjysmë litri ujë të zier. Vendoseni përzierjen në termos dhe lëreni për 5-6 orë. Pasi të ketë kaluar koha, kullojeni çajin.

P USRDORIMI:

Pini këtë filxhan dy herë në ditë, para ngrënies, një filxhan në një herë. Pini çajin për 20 ditë dhe bëni një pushim për një muaj.

Sipas Dr. Vostokov, barishtet zgjidhen me kujdes, dhe ato kombinohen dhe plotësojnë njëra-tjetrën, kështu që ky kombinim është i mirë për trajtimin e shumë sëmundjeve, dhe përveç kësaj ato zgjasin jetën dhe na mbajnë të rinj.

Comment here