Lajme

Këngëtarja e famshme në Serbi, pranon pa frikë origjinë shqiptare: Dua të bashkëpunoj me artistë shqiptarë

Këngëtarja e njohur në Serbi, Edita Aradinović nuk e ka aspak problem të pranojë origjinën e saj shqiptare.27-vjeçarja ka lindur në Serbi dhe është rritur atje, por babai i saj është nga Kosova ndërsa nëna e saj gjysmë egjiptiane.Gjatë një interviste së fundmi, ajo u shpreh se njerëzit nuk e kanë paragjykuar kur ka zbuluar se është shqiptare, ndërsa pranoi se ka shumë dëshirë të vijë në vendin tonë, pasi nuk ka qenë asnjëherë.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Edita Aradinović tha se është takuar me disa artistë shqiptarë si Flori Mumajesi, Dafina Zeqiri dhe Loredana, dhe se do i pëlqente të bashkëpunonte me këngëtarët në Shqipëri.“Kam lindur në Serbi dhe jam rritur atje. Ka shumë shqiptarë që jetojnë atje. Babai im është nga Prishtina, nëna gjysmë egjiptiane. Këndoj në Serbi, në gjuhën serbe por kam miq të mirë nga Shqipëria, artistë dhe aktorë. S’kam qenë asnjëherë në Shqipëri, por do të vijë kur të rregullohet situata.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Comment here