Lajme

Babi me Mamin nervozen e kan shfry tek un,Me gota fytyres dhe rryp ne trup deri sa me kan ber…

Babi me Mamin nervozen e kan shfry tek un,Me gota fytyres dhe rryp ne trup deri sa me kan ber…-Pershendetje edhe un dashta me jau tregu historim tem jam nje vajz 22 vjeqare qysh si fmi jom kan shum e mbyllur n vete kjo ka ardh si pasoje e familjes qe um kan rrit si fmi 5-7 vjeqar kur kam vallzu/kendu si fmit tjer um kan than ma se marre sbon besa edhe kur kam ndegju muzik um kan kqyr e perqesh aq shum ma kan gerdit gjinin femrore sa qe ja nisa mu vesh me tesha t djemve.

Kto sene si fmi t gjitha i kom regjistru n tru nuk jam dal n mahall me lu me fmi te tjer kurr skom pas kurfar kontakti social um kan maltretu prinderit shum per sene t kota kur jon perlah babi e mami at vrullin qe e kan pas jon shfry n mu tum gju me gota n ftyr e tum maltretu me rryp derisa ma kan mlu trupin veq me sheja t zeza n at koh i kom pas 9 vjet…pastaj n shkoll.

Si introverte vetjake ju e dini qfar shoqerie kemi um kan ngacmu um kan sha ne shkoll aq shum mora trauma sa qe kur shkojsha rruges per ne shkoll e ndroshja drejtimin u mshefsha n park prej tute edhe rrisha aty deri sa u bojke koha per me shku n shpi e shum e shum sene um kan ba smuna mi shkru te gjitha ktu.Tash si 22 vjeqare jom ra n depresion t thell veq me kokrra t qetsimit e majt veten nuk kom as shoqni kur dal jasht n qytet ku ka njerz perreth um kap panika dridhna edhe du sa ma shpejt me shku n shpi mu mbyll skom emocione as ndjenja tash kta pom thojn duhesh me ndryshe se t ka ardh koha mu martu e je rrit mi livdojn qikat e hallkut e um thojn e ti je met vetun kshtu si qyqe po qysh me ndryshu un kur kta um kan ba ksi soji?pom shkon mendja shum her me lendu veten se um kan shkaterru un ma njeri normal nuk muna mu ba

Comment here