Lajme

Albin Kurti: I vetmi shtet besnik ndaj Kosovës është shteti pasardhës i Osmanlive, Turqia

Ish-Kryeministri, Albin Kurti, ka përkujtuar një ditë të rëndësishme për popullin turk, atë të shkëputjes së Turqisë nga perandoria osmane dhe nisjes së luftës për liri e pavarësi. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Postimin e tij, Kurti e ka nisur me një fjali turke “Bayraminiz kutlu olsun”, që më shqip është një urim për festa. Kurti në postimin e tij e ka përshkruar pak arsyen e këtij urimi, duke treguar se Turqia në këtë datë ishte larguar nga perandoria osmane, nga ky kishte nisurl uftën për liri e pavarës.

Comment here