Lajme

Çun Lajçi i kushton poezi Halil Kastratit, vargjet e tij i’u rrënqethin!

Atë që nuk po e bëjnë politikanët, po e bën humanisti kosovar, Halil Kastrati.

Heroi i njerëzve të pashpresë, njeriu që pokthen lumturi në vatrat e ta pastrehve e ndaj atyre që jeta është treguar epadrejtë, ka fituar tashmë zemrën e gjithë shqiptarëve, shkruan Indeksonline.

Në shenjë falënderimi, mirënjohjeje e respektipër punën që po bën, shkrimtari dhe aktori kosovar, Çun Lajçi i ka thurur vargje humanistit Kastrati, një poezi që ia vlen të lexohet dhe një dhuratë sado e vogël për punëne madhe të tij.

Sa bimë rritën shpirtit tënd
(Halil Kastratit)

Comment here