Lajme

E PA BESUESHME Nga Amerika Vjen Mbeshtetje E MADHE Per Donika Gervallen Ja Per Cfare Behet Fjale

Nga Amerika vjen mbështetja e fuqishme për Donika Gërvallën: Ajo nuk është fajtore për Gjh,ykatën Speciale, por Hashim Thaçi.Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, ka qenë objekt sulmi ditëve të fundit, për shkak të një deklarate që kishte dhënë shumë kohë më parë.E në mbështetje të ministres Gërvalla, ka dal edhe organizata “Shqiptarët e Bashkuar në Detroit të Michigan-it, SHBA”.Përmes një letre të dërguar në adresën e gazetës Hvp mark,etIng un vazhdo PVMJET EKSKLVZlVE

“Bota sot”, kjo organizatë mbështet kryediplomaten e Kosovës, ndërsa i dënojnë ashpër të gjitha kërcënimet, ofendimet drejtuar të parës së diplomacisë së Kosovës.“Në mënyrën më të ashpër dhe me indinjatë të thellë dënojmë të gjitha kërcënimet, ofendimet dhe insinuatat e poshtërimet që iu bën ministres së Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla nga ana e deputetëve të papërgjegjshëm dhe pa kurrfarë etike të Hashim Thaçit, në seancën e djeshme të Parlamentit të Kosovës (6 maj 2021)”, thuhet mes tjerash në këtë komunikatë.Ndërsa, i quajnë çmenduri, deklaratat e Abelard Tahirit të PDK-së, të cilit i drejtohen si deput eti i Hashimit, i cili në seancën e fundit të Kuvendit hedhi akuza të rënda në drejtim të Gërvallës.“Në mbështetjen e vlerës kombëtare patriotike të Donika Gërvallës.

Comment here