Lajme

Greqia sapo dha lajmin e mirë për të gjithë shqiptarët, Ja kur do fillojne lirshem u dhetimet

Greqia sapo dha lajmin e mirë për të gjithë shqiptarët, Ja kur do fillojne lirshem u dhetimet. Pas më shumë se një viti, më 14 m aj Greqia pritet të hapë kufijtë tokësorë dhe ajrorë për shqiptarët. Burime nga Ministria e Jashtme bëjnë me dije se me nisjen e sezonit turistik.

Si dhe shteti helen do të lejojë hyrjen e qytetarëve nga vendi ynë, duke hapur pikën kufitare të Kakavijës. Ende nuk ka një njoftim sa i përket rregullave për kalimin e shqiptarëve.

Dhe mësohet se dy vendet po ne gociojnë në l idhje me këtë gjë. Sipas bu rimeve, mësohet se për të kaluar në Greqi, qytetarët do të duhet të d orëzojnë një t ampon.

Deri tani kishte masa te ashpra pershkak te mbr ojtjes nga ko vi d, por tani si duket do kete lehtesime, percjell ditorja.

Comment here