Lajme

Hashim Thaçi nga Haga: Edhe 100 vite të më denojnë prap jam krenar që Serbin e largova un nga Kosova e jo Albini

Ish Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndodhet në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar.

Me të arritur para objektit ku do të bëhet intervistimi, Thaçi ka thënë se ‘ Askush s’mund ta rishkruaj historinë, ky është çmimi i Pavarëisë’. Ai tashmë ka hyrë në hapësirat e Prokurorisë Speciale dhe intervistimi pritet të fillojë së shpejti, njofton Klan Kosova.

Comment here