Lajme

Sali Berisha u shpall non grata nga Amerika bashkë me familjen e tij, reagon për herë të parë Lulzim Basha

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur keqardhjen e tij për vendimin e marrë nga Departamenti Amerikan i Shtetit që sot e futi ish-kryeministrin Sali Berisha në ‘listën e zezë’ dhe i ndaloi hyrjen në SHBA familjarisht.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Në një status në Facebook, Basha shkruan se vendimi i marrë nuk ka asnjë bazë konkrete pasi sipas tij, Berisha është padyshim udhëheqësi shqiptar që ka dhënë kontributin më të çmuar për zhvillimin e vendit dhe forcimin e demokracisë, dhe çoi miqësinë dhe aleancën strategjike të Shqipërisë me SHBA në nivelet më të larta.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Comment here