Lajme

“Kanë h allin e Teas dhe Andit, ku po i…”. Bes Kallaku su l mon keq shqiptarët: Po na del peshku me katër koka

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku në spektaklin e djeshëm ‘Kosherja’ bëri një monolog të ashpër lidhur me indiferencën e shqiptarëve, të cilët sipas tij nuk ngrenë zërin për çështjet e rëndësishme për ta që nga lumi Vjosa, te taksat dhe deri te ngjarja tr onditëse e ditëve të fundit, ku një 15 vjeçare nga Lezha për dh n ohej prej muajsh nga pesë burra, por kanë h allin e Teas, Andit dhe Beartit.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

“Neve jemi popull që nuk na ndihet zëri i gojës more. Neve na v r it, na v i dh, na r r je p, nuk çohemi ne fare, sa do të na vr a s ë sh. Ne çohemi, po patë l u ftë Palestina me Izraelin, jo atëherë dalim në protestë ne shqiptarët mo vëlla. Këtu Vjosa që është lumi më i egër në Europë, lumi i fundit duan ta bëjnë hidrocentral mo vëlla, nuk çohemi ne. Nuk çohet shqiptari me ndalu hidrocentralin në Vjosë, ama po u prekën pyjet në Amazonë po.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Comment here