Lajme

Çdo qytetarë i Kosovës duhet t’i gëzohet këtij lajmi

ASNJË RAST I V DEKJES, 5 RASTE POZITIVE DHE 184 TË SHËRUAR NGA K0VíD-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Míkrobíologjísë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.007 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 5 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i v dekjes me S.A.R.S KoV-2 pozítiv.

Comment here