Lajme

Lëshon gojën fare gazetari Idro Seferi për mediat shqiptare: ”Ju q*fsh* r**bt” më mirë punoj për serbët sesa për ju

Gazetari shqiptar që jeton në Serbi, Idro Seferi, është revoltuar me mediat shqiptare, pasi sipas tij, ato nuk e paguajnë për raportimet e tij nga Serbia.

Ai shkroi në rrjetin e tij social Facebook një status ku shprehej se nuk është vlerësusar profesionalisht dhe se vendimi i tij për të mos punuar më për mediat shqiptare është përfundimtar. EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe.

Postimi i plotë:
Te dashur kolege, Pra sic mund ta keni kuptuar ne mediat shqip kam vendosur qe te mos raportoj me per arsye mungese korrektesie, mungese vlerash dhe trajtimesh profesionale. Meqe sot i kisha 3 raste dhe po e ndjej nje lloj hidherimi nga ana e kolegeve se pse nuk dua te raportoj pa pagese nga Serbia apo te dal ne cfaredo forme pervec kur une jam interviste, ju lutem mos me kontaktoni me. Mungesa e korrektesise dhe e

Comment here