Lajme

Zafir Berisha: Albin Kurti e ka humbur rrugën në oborr, ende referohet në terma marksist-leninist

Anëtari i Nismës, Zafir Berisha ka akuzuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se sipas tij, po manipulon qytetarët, shkruan GazetaBlic. Në një postim në Facebook, Berisha ka shtuar se Kurti, siç ka thënë ai, ende referohet në terma marksist-leninist.

“Nuk po e kuptoj kur i dretohet popullit për zgjedhjet e 14 shkurtit, e ka fjalën për norvegjezët ku e ka shtëpin dhe familjen, apo për qytetarët e Kosovës me të cilët manipulon deri në ekstrem për llogari të agjendava të dyshimta”, ka shkruar ai pos tjerash.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe.

Postimi i tij pa ndërhyrje:

CILA MUNDET ME QENË PËRGJEGJËSIA E NJË QIRAGJIU NË KOSOVË!Kur një hipokrit si Albini e merrë të dretën me u thirrë në emër të popullit a ka më ofendim për atë popullë, kur dihet se ai në Kosovë jeton me qira!

Nuk po e kuptoj kur i dretohet popullit për zgjedhjet e 14 shkurtit, e ka fjalën për norvegjezët ku e ka shtëpin dhe familjen, apo për qytetarët e Kosovës me të cilët manipulon deri në ekstrem për llogari të agjendava të dyshimta.Referimi në terma moiste e marksist-leninist, tregon se ky “tip” e ka humbur rrugën në oborrë dhe nuk është duke ecur me kohën!Zafa

Comment here