Lajme

Zoti është i madh! Lindi në muajn e pestë dhe mjekët s’kishin shpesa, i vogli ia doli festoi 1 vjetorin…

Zoti është i madh! Lindi në muajn e pestë dhe mjekët s’kishin shpesa, i vogli ia doli festoi 1 vjetorin…

Një foshnje e lindur para kohe, e cila peshonte më pak se gjysmë kilogrami, ka festuar këtë vit një vjetorin e lindjes, duke hyrë kështu në Librin e Rekordeve “Guinness”.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe.

Richard Scott William Hutchinson ka lindur kur ishte vetëm pesë muajsh dhe për këtë arsye është pranuar nga “Guinness” si foshnja më e parakohshme e cila ka arritur të mbijetojë.

Ai kishte lindur në një spital të fëmijëve në Minnesota të Minneapolisit, pasi nëna e tij, Beth Hutchinson kishte pësuar komplikime shëndetësore.

Comment here