Lajme

Blendi Fevziu: Myzerim Zenelin nuk e njihte askush, por ai ishte padyshim më i zoti nga të gjithë ne, edhe pse pl um bat ia prenë jetën dhe ëndrrën në mes

Vr*sja e 20 vjeçarit të pafajshëm Myzerim Zeneli ka tr onditur mbarë opinionin publik, mes të cilëve edhe gazetarin Blendi Fevziu. Ja çfarë thotë ai në një postim për 20 vjeçarin që iu pre jeta në mes në ditën e parë të punës:

Myzerim Zeneli duhet te kete qene i gezuar dje, ne diten e tij te pare te punes. Punes qe i siguronte jetesen per vete dhe nje ndihme per nenen ne gjendje tejet te veshtire. E gezuar duhet te kete qene edhe nena e tij, qe e rriti jetim dhe qe besoi se tashme djali do t’i dilte krah. Asnje nga te dy s’mund ta dinte qe kjo do te ishte jo vetem dita e fundit e punes, por edhe e jetes e tij. Jetes kaq te re dhe fare te pafajshme. Ai nuk coi dot as rrogen e pare ne shtepi, ndersa ne xhep ju gjeten vetem 30 leke. Nuk ndihmoi dot as nenen qe sot po kerkon neper te aferm dhe komshinj leket e arkivolit me te cilin do te coje te birin ne varr. Do ta coje me pishmanin e cdo prindi qe nuk i siguroi dot djalit thuajse asgje ne jete.

Myzerim Zenelin se therriste askush ne emer, thoshte sot nje lajm. I therrisnin “Jetimi”, sipas nje mendesie neveritese te shoqerise shqiptare. Por sot, me siguri, kushdo qe e ka lexuar emrin e tij, do ta kete shume te veshtire ta harroje.

Comment here