Lajme

FUNDI i botës shumë afër Vatër zjarri në oqean, anijet mundohen ta shuajnë me azot (Video)

Në ujërat e Meksikës ka ndodhur diçka e rrallë. Në ujin e oqeanit është shfaqur një vatër zjarri. Kompania shtetërore e karburanteve, Pemex, tha se zjarri u shkaktua nga rrjedhja e gazit./Pamet meP0SHT.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Flaka me ngjyrë portokalli, që dukej sikur lavë e shkrirë, në rrjetet sociale u cilësua si “syri i zjarrit” për shkak të formës së rrumbullakët. Zjarri shpërtheu afër një platforme të kompanisë shtetërore, shkruan The Guardian.

Autoritetet thanë se u nevojitën më shumë se pesë orë që zjarri të shuhej plotësisht. Flakët filluan në një gyp nën ujë që e lidhet me një platformë, i thanë disa burime agjencisë Reuters.

Comment here