Lajme

Kjo pjesë e shalqirit e ka efektin e njëjtë sikur viagra

Në pjesën e bardhë të shalqirit ka sasi të mëdha të citrulinës që reagojnë me enzimat tona. Formohet arginina, e cila ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular dhe forcon qarkullimin, thotë nutricionistja kroate, Olja Martinić.

Pjesa e bardhë e shalqirit (lëvorja) përmban sasi të mëdha të vitaminave B6, C, A, magnez, zink dhe kalium. Përmban gjithashtu aminoacid citrulinën, e cila është e shkëlqyeshme për shëndetin e zemrës dhe enëve të gjakut, qarkullimin më të mirë të tij dhe stimulon seks më të mirë, raporton mediumi kroat 24sata.hr, transmeton Express.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

“Në pjesën e bardhë të shalqirit, ka sasi të mëdha citruline (sipas së cilës shalqiri mori emrin ose anasjelltas) që reagojnë me enzimat tona për të formuar aminoacid argininë, i cili ne e dimë se ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular dhe forcon qarkullimin.

Do të duhet të hamë sasi shumë të mëdha të pjesës së bardhë të shalqirit në mënyrë që të kemi të njëjtin efekt si nga Viagra”, shpjegoi Olja Martinić, dietologe dhe nutricioniste në Qendrën e Këshillimit të Ushqimit, “Olja” në Split.

Comment here