Lajme

”U shemb në tokë sapo pasi piu ujë”/ Flasin të afërmit e 29-vjeçares shqiptare që dha shpirt pasi lindi: Mjekët erdhën vonë, burri e pa teksa….

Detaje të reja janë zbuluar lidhur mbi v d ek jen ditën e djeshme në qytetin e Durrësit të një 29 vjeçare, e cila nd ërroi jetë vetëm 5 ditë pasi kishte sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë.

E ndjera, Ardita Muça, kishte vetëm një ditë që kishte lënë maternitetin. Ajo ndërroi jetë paraditen e së hënës, ndërsa ishte duke pirë ujë.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Familjarët e saj kanë ngritur a k uza ndaj mjekëve për mjekim të pakujdesshëm, ndërsa kanë bërë edhe një ka llëzim në polici.

Sipas të dhën ave më të fundit, e reja ka sjellë fëmijën e dytë në Spitalin e Durrësit më datë 30 qershor. Ajo solli në jetë foshnjen e saj me op eracion ceza rian. Vetëm pas katër ditësh qëndrimi, e reja ka lënë spitalin.

Sipas familjarëve të saj, ditën e djeshme pasi ishte takuar me motrën e saj, pasi piu ujë, është shembur në dysheme.

Ndihmën e parë ja dha bashkëshorti, i cili mundi ta sillte përkohësisht në jetë. Të afërmit tregojnë që ambulanca mbërriti me vonesë dhe pa pajisjet e duhura. Më vonë erdhi mjeku. Por mjekët u kishin thënë se truri nuk funksionon pa oksigjen.

Comment here