Lajme

Sorën policore, qytetari nuk pyet për shtetin dhe rreh dy policet

Një burrë në Australi është arr estuar pas një sulmi të egër ndaj dy policeve femra të cilat i sulmoi në rrugë gjatë orarit të izolimit të koronavirusit në Sydney.

Pamjet e regjistruara nga një makinë në lëvizje tregojnë agresorin që godet me shkelm oficeren në fytyrë, teksa policja tjetër tenton ta ndalojë me sprej djegës.

Sipas raportimeve vendase, shkaku i përplasjes ishte sepse burrit i ishte kërkuar të ngjitej në trotuar nga oficeret, por ngjarja ndodhi gjatë orarit të izolimit kështu që mund të ketë pasur komplikacione në lidhje me arsyen e lëvizjes së tij.
Kjo nuk është hera e parë javët e fundit në Australi kur oficerët e policisë lëndohet teksa zbatojnë rregullat e ekzagjeruara të kufizimeve të koronavirusit. Muajin që shkoi 47 njerëz janë ndaluar për akte kriminale gjatë një proteste anti-kufizime në Sydney.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Comment here