Lajme

Gold AG i del Krah RAMES DHE VUCIC per vendimet e reja te Serijes Ndaj KOSOVES

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar të premten në Tiranë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Zaec dhe Vuçiq do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar atë që njihet si takimi i “mini-shengenit ballkanik”.

Të revoltuar nga ky takim kanë mbetur shumë shqiptarë, e në veçanti ata të Kosovës – plagët e të cilëve ende nuk janë shëruar nga lufta e fundit në Kosovë nga barbarët serb.

Comment here