Lajme

“ Të putha, isha e re”/ E moshuara vlonjate i kujton Berishës takimin e tyre të parë: Edhe gjysmën e Vlorës të ma fal Rama me ty jam

Ish kryeministri Sali Berisha ishte në Vlorë, ku takoi simpatizantë te PD-së në këtë qytet./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Gjatë takimit e morën fjalën edhe mbështetësit e Berishës. Mes tyre ishte një grua e moshuar, e cila rrëfeu takimin e parë me liderin historik të PD-së 20 vite më parë duke shkaktuar të qeshura në sallë, por edhe te vetë Berisha./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

“Të urojmë shëndet dhe jetë të gjatë, jam demokratja e ’44. Sikur Rama të më falë gjysmën e Vlorës nuk bëhem socialiste, jam demokrate. Të njohim për burrë të ndershëm dhe jo të korruptuar. Sa flasin në TV se fëmijët e tu janë të pasur, këtu janë pasuruar të gjithë fshatarët, me vila dhe gradaçela, me nga një thes…për këtë gjë dëgjojmë në TV e kam fjalën. Unë kur ke ardhur për herë të parë këtu, të kam takuar dhe puthur, përqafuar, i thanë burrit tim; “gruaja jote ka puthur Sali Berishën”.”/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Comment here