Lajme

Vjen Lajmi Bombe, Vuçiq I Del Kundër SHBA-Së Dhe BE-Së, Kanë Vendosur Për Rusinë

Vjen Lajmi Bombe, Vuçiq I Del Kundër SHBA-Së Dhe BE-Së, Kanë Vendosur Për Rusinë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq tha sot se Serbia është një vend i lirë dhe i pavarur, i cili merr vendimet e veta, përfshirë ato nga të cilat dhe cilat a rmë do të blejë, në mënyrë që të mbrohet, sepse nuk dëshiron të varet nga askush, raporton Tanjug, përcjell gazeta “Bota sot”.JU FTOJM TE SHT YPNI ME POS HT DUKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE
Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

I pyetur se si i shikon kritikat e BE-së dhe SHBA-së se Serbia blen ar më nga Kina dhe Rusia, Vuçiq u përgjigj se Serbia është një vend i pavarur, i cili siguron aq sa mendon se është e nevojshme, në mënyrë që të largojë të gjithë nga agresioni i mundshëm kundër vetë, siç thotë ai, sjellja e një vendi sovran.

“Nëse mendoni se SHBA dhe BE duhet të vendosin se sa ar më do të kemi, le të shfuqizojmë shtetin. Çfarë do të bëjë shteti, nëse dikush tjetër do të vendosë se sa a rm ë, energji, ujë kemi nevojë”, tha Vuçiq.

Ai shtoi se sot Serbia nuk do të kishte një tubacion gazi, nëse do të dëgjonte të tjerët, dhe jo qytetarët e tij.

“Dhe atëherë ju do të thoni që është faji im që dhomat janë të ftohta. Dhe ju do të keni dhoma të ngrohta, sepse unë dëgjova njerëzit e mi. Politika ime nuk është të dëgjoj të tjerët, dhe kjo është një simbol i pavarësisë politike”, tha Vuçiq.

Comment here